مجموعه آراد فود شما را به خرید بهترین محصولات پودر سوخاری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت آرد سوخاری درجه یک ارزان

آنچه در این مقاله می خوانید...

تجارت آرد سوخاری ارزان قیمت ایرانیگروه تامین کننده انواع آرد سوخاری در خاورمیانههزینه ارسال آرد سوخاری به کل کشوربازار خرید آرد سوخاری در سراسر کشور

نان بسته به نوع آسیاب و غربال و نوع آرد مورد استفاده در انواع پودرها یا ادویه جات موجود است. پودرهای سوخاری موجود در بازار معمولاً از نان های فله ای تهیه می شوند. این نان ها تا رطوبت آن گرفته شود، خشک، قهوه ای و برشته شده گرم می شوند و وقتی نان در آرد پخته می شود، آرد سوخاری ها آماده بسته بندی می شوند. برای دریافت قیمت آرد سوخاری درجه یک مطالب زیر را بخوانید.

قیمت آرد سوخاری درجه یک ارزان

تجارت آرد سوخاری ارزان قیمت ایرانی

تجارت آرد سوخاری ارزان قیمت ایرانیبرخی از افراد همچنین نان های خانگی، عصاره سبزیجات یا مرغ را اضافه می کنند. در این حالت، پودر افزودنی باید کاملاً خشک و در جای خشک باشد. برای تولید آرد نان تند دو جنبه منفی و مثبت وجود دارد.

در نگرش منفی این احتمال وجود دارد که به دلیل داشتن طعم، بو و رنگ ضعیف، آرد را با ادویه جات طعم دار کنید تا از طعم و ماندگاری نامطلوب خودداری شود، اما جنبه مثبت این است که با توجه به تنوع طعم دهنده ها، ادویه جات ظعم دار را به آن اضافه کنید.

انواع ادویه جات ظعم دار به طوری که مصرف کننده بتواند به راحتی از آرد نان در پخت گوشت، ماهی، مرغ یا … استفاده کند. معمولاً هیچ نشانه خاصی برای بهترین کیفیت خرده نان وجود ندارد، مگر اینکه رنگ و بوی طبیعی داشته باشد.

آرد نان با کیفیت بالا نباید بو ببخشد و باید یکنواخت باشد. از آنجا که میزان رطوبت این آرد کم است، احتمال لکه گیری کمی وجود دارد، مگر اینکه در شرایط نامناسب مانند در محیط مرطوب، برای مدت طولانی ذخیره سازی یا از ابتدا هنگام استفاده از قالب استفاده شود.

در فرایند تولید، نان دو بار در معرض پخت قرار می گیرد. مرحله اول پخت نان معمولی است اما مرحله دوم طولانی تر و در گرمای کمتری است. در حقیقت، آرد سوخاری ها فقط با پختن دوباره نان حاصل می شوند و مرحله دوم پخت برای از بین رفتن آب باقیمانده و خشک شدن کامل نان انجام می شود.

علاوه بر این، اگر نان تست که به دلیل دفع مواد استفاده نمی شود و به دلیل فساد فروخته نشده است، دوباره به کارخانه برمی گردد و برای خشک شدن به اجاق باز می گردد. همین اتفاق در مورد نان هایی که در کارخانه قالب مشکلی دارند نیز اتفاق می افتد. قیمت آرد سوخاری در ایران زیاد نیست. شما می توانید آرد سوخاری درجه یک را به راحتی و با قیمتی مناسب تهیه کنید.

گروه تامین کننده انواع آرد سوخاری در خاورمیانه

گروه تامین کننده انواع آرد سوخاری در خاورمیانهآرد سوخاری که معمولاً برای سرخ کردن مرغ، ماهی یا میگو استفاده می شود، دستور العمل پیچیده ای ندارد. بسیاری از زنان خانه دار از آرد های سوخاری برای تهیه کوفته گوشتی، کتلت و شامی استفاده می کنند.

آرد نانوایی با آسیاب کردن نان های فله ای و یا خرده نان هایی که کاملاً خشک هستند به دست می آید. همچنین می توانید نان ها را خرد کنید، به جای آنکه خرده نان های آماده تهیه کنید، اگر یک کیسه خشک دارید، آن را کنار بگذارید و در صورت تمایل، نان های فله را برش داده و خشک کنید.

سپس با خرد کردن این نان ها یا خمیرهای خشک یا مخلوط کردن آن ها با آرد سوخاری، نان های خانگی را تهیه کنید. اگر دوست دارید پودرهای سوخاری خانگی کمی ضخیم تر باشد می تواند برای سرخ کردن گوشت از آن استفاده كنيد، می توانید به جای اینکه آن ها را به دلخواه خرد کنید، آن ها را درون آرد خرد کنید.

همچنین می توانید نان خانگی را با ادویه هایی مانند فلفل سیاه، فلفل قرمز، پودر کاری و پودر سیر و کمی نمک طعم دار کنید. برخی از افراد همچنین نان های خانگی، عصاره سبزیجات یا مرغ را اضافه می کنند. در این حالت، پودر افزودنی باید کاملاً خشک و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

در غیر این صورت می توان نان های خانگی را قالب ریزی و خراب کرد. تجارت آرد سوخاری با توجه به کاربرد های آن، سوداوری بالایی دارد. در صورت تمایل به خرید، ارسال آرد سوخاری باکیفیت برای شما انجام می شود.

هزینه ارسال آرد سوخاری به کل کشور

هزینه ارسال آرد سوخاری به کل کشوردوبار در فرآیند پخت، پخت و پز کنید تا آرد سوخاری ها درست شود. حتی وقتی بازار آرد نان زیاد باشد، خرده نان ها را فقط با پخت نان در شرایط مناسب می توان تهیه کرد. پخت دوم با پخت اول متفاوت است نان در مرحله اول یک پخت معمولی است اما در مرحله دوم پخت طولانی تر و ملایم تر است.

در واقع مرحله دوم پخت برای خلاص شدن از آب باقیمانده و خشک شدن کامل نان انجام می شود. تغییر رنگ مشاهده شده در محصول به دلیل واکنش و همچنین کارامل شدن است و هرچه مدت زمان پخت دوم طولانی تر باشد، رنگ محصول تیره تر است. برخی خانواده ها بعد از آسیاب کردن به عنوان آرد سوخاری از نان خشک مانند نان باگت استفاده می کنند.

این خانواده ها تقریباً همان کارهایی را انجام می دهند که در کارخانه های نانوایی انجام می دهند، به جز این که مرحله دوم پخت و پز برای آن ها انجام نشده است. به همین دلیل، رنگ آن سبک تر بوده و کمی طعم خام دارد، اگرچه مقدار اکریلامید تولید شده در این آرد خانگی کمتر است. اما در کل، مصرف کمتر آرد توصیه می شود.

بازار خرید آرد سوخاری در سراسر کشور

بازار خرید آرد سوخاری در سراسر کشوردر بیشتر غذاهایی که درست می کنیم از انواع ادویه ها و چاشنی ها استفاده می کنیم تا غذای ما طعم و مزه بیشتری پیدا کند. آرد پخته شده نیز نوعی ادویه است که بیشتر در غذاهای سرخ شده یا در ساخت انواع کتلت و کوکو استفاده می شود. آرد نان در مواد غذایی برای تولید آرد سوخاری درشت برای کوفته های گوشتی و یک شکل ریز دانه یا ماهی، کتلت یا ناگت استفاده می شود.

آردهای نان آماده برای خوردن در سه نوع موجود است. مراحل اولیه تولید همه آردها یکسان است و فقط مرحله سنگ زنی با آن که برای پودر سوخاری پودر شده، سنگ های آسیاب ریز دانه ای استفاده می شود و برای پودرهای دانه درشت از آسیاب استفاده می شود. انواع ادویه های تند نیز با اضافه کردن ادویه جات ترشی جات ساخته و تولید می شوند.

آرد پخته شده از نان فله ای تهیه می شود که دارای دو مرحله پخت است. مرحله اول پخت معمول نان های فله ای است و مرحله دوم پخت طولانی تر است و نان به آهستگی گرم می شود تا این که نان رطوبت خود را از دست داده و کاملاً خشک شود. منبع اصلی پودر سوخاری ها استفاده از نان فله ای است.

فرشته حبیب اله پور

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آراد فود شما را به خرید بهترین محصولات پودر سوخاری دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید